Notice: Undefined index: __default in /home/bogaicom/domains/bogaziciakademi.com.tr/public_html/templates/rt_hexeris/index.php on line 57
Follow

TOEFL nedir?

TOEFL, dünya üzerinde en yaygın kullanılan İngilizce yeterlilik sınavıdır. 130 ülkede 7000'in üzerinde eğitim kurumu, devlet kurumları ve özel şirketler bu test sonuçlarını İngilizce bilgisinin göstergesi olarak kabul etmekte ve sınav sonuçlarına göre değerlendirme yapmaktadır.

TOEFL, adayların dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma yetilerini ölçer.Sınav 4 temel bölümden oluşur internet üzerinden yapılır. TOEFL, Amerika merkezli ETS tarafından oluşturulmuştur ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş test merkezlerince yapılır.

Advanced Placement

TOEFL iki versiyonu olan bir testtir: Hem yazılı olarak (PBT) hem de bilgisayardan (IBT) alınabilir. Her iki versiyonun da içerikleri aynıdır, dört bölümden oluşurlar: Reading, listening, speaking ve writing. Testin tamamı aşağıdaki sırayla ve bir gün içinde alınır. TOEFL Sınavı Toplam 3,5 ile 4 saat arası bir zamanda tamamlanır.

  • → Reading: Her biri 12-14 sorudan oluşan 3-5 pasaj / 60-100 dakika
  • → Reading: Her biri 12-14 sorudan oluşan 3-5 pasaj / 60-100 dakika
  • → Listening: Her biri 6 sorudan oluşan 4-6 konferans , Her biri 5 sorudan oluşan 2-3 konuşma / 60-90 dakika
  • → Ara: 10 Dakika
  • → Speaking: 2 bağımsız ve 4 bütünleşik/birleşik olmak üzere toplam 6 bölüm (soru) / 20 dakika
  • → Writing: 1 bütünleşik bölüm (20 dakika) – 1 bağımsız bölüm (30 dakika)


TOEFL

Sınav 4 temel bölümden (okuma,yazma,dinleme ,konusma) ve Internet üzerinden yapılır. TOEFL, Amerika merkezli ETS (Educational Testing Service) tarafından oluşturulmuştur ve bu kurum tarafından yetkilendirilmiş test merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Toefl özel ders

* entegre görev: oku, dinle sonra cevap olarak konuş / yaz dinle ve cevap olarak konuş TOEFL önceden belirlenmiş tarihlerde yılda 30-40 kez yapılan bir sınavdır. Geçerliliği iki yıl olsa da skorunu yükseltmek isteyen öğrenci testi tekrar alabilir.
 

Boğaziçi Akademi'de TOEFL Eğitimi

TOEFL Sınav Programı En az 1000 kelimelik bir İngilizce hazinesine, complex cümleleri anlama, kurma ve 250-300 kelimelik bir metin yazma becerilerine sahip öğrencilerin katılabileceği kurslarımızda öğrencileri uluslar arası geçerliliği olan TOEFL sınavına hazırlıyoruz. TOEFL’a hazırlık kitaplarının esas alınacağı bu kursları başarı ile tamamlayan öğrencilerin TOEFL-IBT sınavından en az 100 puan alabilmeleri hedeflenmektedir. Seviye tespit sınavı ve mülakat sonucunda belirelenecek öğrenciler bu kurslara devam edebilirler. TOEFL kurumunun hazırlamış olduğu resmi TOEFL kitabının (The Official Guide to the TOEFL-IBT) kullanıldığı kurslarımız CD-ROM dan dinleme, TOEFL Kelimeleri kitabı, extra egzersiz sayfaları, video gösterimleri ile desteklenmektedir. TOEFL sınavının ölçtüğü gramer, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin dördünün birden eş zamanlı olarak geliştirileceği kurslarımızda birinci üç aylık modülü başarı ile tamamlayan öğrenciler ikinci modüle devam edebilirler.

AP özel ders

 

All Menu Items can be edited from Admin → Menu → Menu NameMenu Item.


TOEFL Özel Ders Programı

Özel ders programımız her kişinin kendi algı ve öğrenme yöntemine özel olarak programlanmış bir çalışma ve öğrenme metodu uygulanarak kişiye özel olarak programlanmıştır. Özel ders programlarımız kendi çalışma, yaşam ve öğrenme alışkanlığı olan öğrencilerimiz için kişiye özel en hızlı ve etkin öğrenme modeli uygulanarak planlanır ve uygulanır. Ders içeriği ve programı öğrencinin bilgisinde eksik olan noktalar ve konular belirlenerek kişiye özel olarak programlanmıştır.

AP okulları


TOEFL Kaynakları

AP derslerine aşağıdaki çok yaygın kullanılan kaynaklardan hazırlanabilirsiniz.

AP özel ders

List with onlain bookmakersGBETTING