Follow

IELTS

IELTS Uluslarası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, her yıl 1.7 milyon kişi tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen ingilizce uzmanlık sınavıdır.

Mükemmel bir uluslararası itibara sahiptir ve üniversiteler, işverenler, göçmenlik yetkilileri ile profesyonel ortakları da dâhil olmak üzere dünya çapında 7,000’den fazla kurum tarafından kabul edilmektedir.

ielts özel ders

IELTS tüm İngilizce becerilerinizi – okuma, yazma, dinleme ve konuşma- ölçmenin yanı sıra İngilizcenizi eğitimde, çalışma hayatında ve yurt dışında kuracağınız yeni hayatınızda nasıl kullanacağınızı yansıtmak için tasarlanmıştır.

  • →Muafiyetten ötürü düşük eğitim bedeli ödersiniz
  • →Bazı yurt dışı üniversitelerinde burslu okuyabilirsiniz.


IELTS Programı

The International English Language Testing System (IELTS), İngilizce konuşma becerilerinizi yüz yüze konuşma sınavıyla test eder, bu gerçek biriyle konuşarak değerlendirmeniz anlamına gelir. Bu, İngilizce konuşma yetkinliklerinizin en etkili ve doğal şekilde test edilmesi anlamına gelir.

AP özel ders

 

Boğaziçi Akademi'de IELTS Eğitimi

Boğaziçi mezunu alanında uzman öğretmenlerin biraraya gelmesiyle oluşan eğitim kadromuz, ilk olarak öğrencinin durumunu değerlendirmekte ve ona en uygun programı hazırlamaktadır. Öğrencinin derste başarı yakalayabilmesi için gerekli eğitimler birebir-grup ve ya online ders olarak verilmekte ve kişiselleştirilmiş eğitimin ayrıcalıklarından yararlanılmaktadır. Öğrencimizi AP sınavlarına hazırlarken ihtiyaç duyabileceği tüm yol haritasını, gerekli eğitimi, kaynakları ve danışmanlığı kendisine sunuyoruz.

AP özel ders

 

All Menu Items can be edited from Admin → Menu → Menu NameMenu Item.


IELTS kimler için gereklidir?

Eğitim için IELTS IELTS uluslarası eğitim için kapıları açar. Sınav Ivy League diye kabul edilen Amerika’nın sekiz seçkin üniversitesi de dâhil binlerce Birleşik Devletler üniversitesi ile Avusturalya, Kanada, Yeni Zellanda ve Birleşik Krallık ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurum tarafından kabul edilir. Akademik kurumlar tarafından belirlenen puanları görmek için bu linke tıklayın. İş için IELTS IELTS dünya çapında İngilizce konuşan ülkelerdeki işverenler ve profesyonel ortakları tarafından kabul edilen dünyanın önde gelen İngilizce dil testidir Göçmenlik için IELTS İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmeyi planlıyorsanız, İngilizce dil becerileriniz sizin için önemli olacaktır. Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere pek çok İngilizce konuşulan ülkede hükümetler IELTS sınavını göçmenlik işlemlerinde ve öğrenci vizesi başvurularında kullanır. İngilizce konuşulan ülkelere göçmenlik başvurusu yaparken bazen anadili İngilizce olan bireylerin dahi İngilizce dil yeterliliklerini belirtmeleri gerekir. IELTS sınavına girmeden önce göçmenlik başvuruş yapacağınız ülke için belirlenen IELTS puanını kontrol etmeniz gerekir.

AP okulları


IELTS Özel Ders Programı

Özel ders programımız her kişinin kendi algı ve öğrenme yöntemine özel olarak programlanmış bir çalışma ve öğrenme metodu uygulanarak kişiye özel olarak programlanmıştır. Özel ders programlarımız kendi çalışma, yaşam ve öğrenme alışkanlığı olan öğrencilerimiz için kişiye özel en hızlı ve etkin öğrenme modeli uygulanarak planlanır ve uygulanır. Ders içeriği ve programı öğrencinin bilgisinde eksik olan noktalar ve konular belirlenerek kişiye özel olarak programlanmıştır. Ders saatleri ve ders program içeriği kişinin çalışma saatlerine ve en verimli olacağı yaşam standart dilimine göre hazırlanır. Kişiye özel öğretim modeli uygulanarak en hızlı şekilde istenilen başarıya ulaşmak için zaman kaybı olmadan stratejik yaklaşımlarla en hızlı sonuç mutlaka alınmaktadır. Özel ders programlarımızda öğrencimizin doğru bildiği yanlışlar hızla tespit edilerek İngilizce eğitiminde şimdiye kadar kendisine engel teşkil eden tüm handikaplar alanında uzman eğitmenler tarafından birkaç saatlik ders neticesinde çözüme ulaşır. Bu sayede uzun zamanlar çalışmalar gerçekleştiren fakat istedikleri sonuca ulaşamayan öğrenciler, çok kısa sürede senelerdir etkin bir şekilde öğrenemedikleri tüm eksiklerini çok kısa sürede tamamlarlar. Dikkat dağınıklığı ve yoğun çalışma ve iş temposundan kaynaklı olarak odaklanamama problemi yaşayan öğrencilerimiz için, kişiye özel hazırlanan özel ders programlarımızda ayrıca sınav öncesi ve sonrasında motivasyon, öz güven arttırma, kaygı azaltmaya yönelik çalışmalarda konularında eğitim almış uzmanlarımız tarafından çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirilir.

AP özel ders

IELTS başvuruları

ÖSYM tarafından açıklanan IELTS - YDS eşdeğerlik tablosunun yayınlanmasının ardından, artan talep ve ihtiyaçlara paralel olarak, yapılan sınav sayıları ve yerleri arttırılmıştır. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa şehirlerinin yanı sıra Konya, Antalya, Erzurum, Elazığ, Gaziantep gibi şehirlerde de yapılmaya başlanmıştır. Detaylı bilgi'ye British Council web sayfasından ulaşabilirsiniz. IELTS Sınav ücreti olan 400 TL, British Council sitesinde bulunan banka hesabına yatırılmalıdır. Ödeme işlemini gerçekleştirirken ek olarak Adayın tam adı, Sınav tarihi, Kimlik numarası bilgileri açıklama olarak eklenmelidir. Ör. Ahmet Tütün, 27 Kasım IELTS, 98765432102 Daha sonra online başvuru formunu doldurarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunu doldurup kaydınızı tamamlayana kadar kurumumuz danışmanlarının her adımınızda size destek olacağını unutmayın.

IELTS Puanları

IELTS Sınavı ile adaylar ingilizce dil seviyelerini en az hata ile ölçmektedirler. Giriş seviyesindeki İngilizce eğitime sahip olan bir aday kısa sürede 5.5 - 6.0 puan seviyesini elde edebilir. Daha üst puanlar (6.5 ve üzeri), çalışma süresi ve çalışma şekillerine bağlı olarak daha uzun sürelerde elde edilebilecek puan seviyeleridir. Devlet kurumlarında istenilen IELTS puanları karşılıklarına YDS - IELTS denkliği tablosundan rahatça ulaşabilirsiniz. İncelemelerimize göre, yabancı okulların IELTS puan gereklilikleri çoğu yerde 6.5 puan alt sınırında olmasına rağmen, bir çok devlet kurumunun IELTS denkliği puanı 5.5 - 6.0 arasında yer almaktadır.
List with onlain bookmakersGBETTING