Follow

GMAT nedir?

Graduate Management Admission Test (GMAT) yurtdışında iyi bir üniversitede MBA yapmak isteyenlerden istenen bir sınavdır.

Yurtdışında pek çok üniversite MBA eğitimi vermektedir. Ancak, bunların hepsi GMAT sonucu istemeyebilir. İsteyen üniversiteler ise genelde başvurunun çok olduğu ve bu nedenle iyi öğrencileri seçerek kabul etmek isteyen okullardır.

GMAT sınavında en az 200 en çok 800 not alınır. En iyi üniversitelere girebilmek için genelde 600 ve üzeri bir sonuç almanız gerekir.

GMAT

GMAT sınav sonucu Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçer. GMAT, Graduate Management Admission Council tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. Sınav sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlar.

GMAT Sınavına Nasıl Başvurulur?

Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden bir randevu alarak kayıt olabilirsiniz. Bunu yaparken aşağıdaki yollardan herhangi birisini kullanabilirsiniz: -Doğrudan sınav merkezlerinden birini arayabilirsiniz. -GMAC web sitesi www.gmac.com vasıtasıyla kısa bir süre sonra internet üzerinden kredi kartı ile kayıt yaptırmak mümkündür.

 

GMAT Deneme Sınavı

GMAT : Yaklaşık 3,5 saat süren sınav; Verbal, Quantitive, Analytical Writing ve Integrated Reasining bölümlerinden oluşmaktadır.

GRE : Yaklaşık 3,5 saat süren sınav; Analytical Writing, Verbal Reasining ve Quantitive Reasining bölümlerinden oluşmaktadır.

GMAT - GRE Deneme sınavları computer based olarak uygulanmakta ve puanlanmaktadır. Analytical Writing bölümü, konusunda uzman eğitmen tarafından ayrıca değerlendirilmektedir.

GMAT – GRE deneme sınavları kişiye özel olarak uygulanmaktadır. Ücret : 100 TL

List with onlain bookmakersGBETTING